Zažili jste podnikatelský neúspěch? Nezapomeňte zrušit svou firmu

Pokud zažije neúspěch běžná fyzická osoba vlastnící živnostenské oprávnění, je postup poměrně jednoduchý a snadný. Dojde na úřad a dané oprávnění pozastaví, nebo zruší. U firmy je však situace zcela jiná, jelikož pokud chcete skončit s podnikáním, je třeba zaměřit se na zrušení společnosti. V tomto směru se často neobejdete bez profesionální pomoci, jelikož podobně, jako je tomu u zakládání firmy, je i u jejího zrušení třeba podniknout několik administrativních kroků, které jsou nevyhnutelné.

Firmu nelze nechat dál běžet

Rozhodně je třeba vědět i to, že každá firma je svým způsobem vlastním subjektem, tedy právnickou osobou. Není tedy možné ji nechat dál běžet, tedy doslova nechat ji ležet ladem. V takovém případě by bylo stále třeba myslet na náležitosti spojené s podáváním daňových přiznání, ale i na další povinnosti. I proto je likvidace sro tou nejlepší cestou. A pokud i vy hledáte odborníka, určitě doporučíme m2b.sk, tedy společnost, která je v daném slova smyslu skutečným profesionálem pro pomoc těm, kdo se s podnikáním rozhodli skončit. A důvodů může být hned několik a patří mezi ně:

  • Vlastní žádost
  • Neúspěch
  • Nízké výdělky
  • Neproplacené faktury a platební neschopnost

Co se závazky?

Samozřejmě závazky, které firma má, je logicky třeba zaplatit. Zde hlavně záleží na jejich původu, jelikož ne vždy platí, že by společnost ručila jenom do výše základního kapitálu. Pokud bylo vytunelování společnosti záměrné, může majetkem ručit i každý z jednatelů. A v případě nedobrovolného zaplacení přijde exekutor, který vykonává exekuce – tedy zabavení peněz, movitého majetku, ale stejně tak i nemovitostí. To vše za účelem toho, aby mohl uspokojit pohledávky všech věřitelů, kteří je chtějí uplatnit a samozřejmě kteří o své peníze nechtějí v tomto směru přijít. Mnoho z nich dnes navíc jedná skutečně nekompromisně.

-PR-